راه اندازی سیستم ویزای الکترونیک گرجستان

تاریخ انتشار: 1394/03/06

به گزارش تفلیس.کام، سیستم درخواست و صدور ویزای الکترونیکی گرجستان، که پیش از این، جانشین نخست وزیر از راه اندازی آن تا پایان ماه فوریه خبر داده بود، از امروز، به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

سیستم درخواست و صدور ویزای الکترونیکی در آدرس www.evisa.gov.ge قرار دارد و اتباع کلیه کشورهایی که برای ورود به گرجستان نیاز به اخذ ویزا دارند، از جمله ایرانیان، امکان ثبت درخواست و دریافت ویزا از طریق این سیستم، بدون مراجعه به دفاتر نمایندگی گرجستان در خارج از کشور (سفارت، کنسولگری) را خواهند داشت.

فرایند ثبت درخواست تا دریافت ویزای الکترونیکی از طریق این سیستم، در سه مرحله انجام می شود و ۱۰ روز کاری به طول می انجامد. برای ثبت درخواست ویزا در این سیستم، متقاضی می باید نسخه الکترونیکی مدارک زیر را در سیستمبارگذاری کند.

– یک قطعه عکس پاسپورتی

– تصویر پاسپورت

– تاییدیه رزرو محل اقامت

– بلیط رفت و برگشت هوایی یا زمینی

– بیمه مسافرتی

– گواهی بانکی یا مدرکی مبنی بر داشتن تمکن مالی

هزینه ثبت درخواست در سیستم ویزای الکترونیکی گرجستان معادل ۵۰ دلار آمریکا + ۲ درصد هزینه خدمات بانکی ۲۰ دلار آمریکا + ۲ درصد هزینه خدمات بانکی (از تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۵ برابر با ۱ خرداد ۱۳۹۴) خواهد بود و فرایند بررسی درخواست متقاضی پس از پرداخت هزینه درخواست آغاز خواهد شد.

در صورتی که با درخواست متقاضی ویزا موافقت شود، یک ویزای الکترونیک یک بار ورود با اعتبار ۱۲۰ روز برای وی صادر می شود و متقاضی می تواند از تاریخ ورود به گرجستان (در طول مدت اعتبار ویزا)، حداکثر به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد.

تهیه یک نسخه چاپی سیاه و سفید از ویزای صادر شده و همراه داشتن اصل مدارکی که متقاضی در سیستم به ثبت رسانده است، برای ورود به گرجستان کافی خواهد بود.

پیش از این، برخی وب سایت ها و وبلاگ های ایرانی، نسخه قدیمی و ناکارآمد درخواست ویزا در وب سایت پلیس گرجستان را به عنوان سیستم جدید اخذ ویزا معرفی کرده بودند.