gototopgototop

RizVN Support
09135552026
09131146704
Email
نحوه اخذ ویزای سوئد

بیش از یک سال است که شرایط ویزای دیدار بستگان بسیار بهتر شده، به نحوی که قبلاً فقط بستگان درجه یک می توانستند امیدوار باشند ولی در حال حاظر حتی دوستان قدیمی و اقوام دور هم می توانند شانس دریافت ویزا را داشته باشند . تصمیم گیری در رابطه با درخواست ویزا توسط سفارت انجام می شود و داشتن شغل مناسب ، حساب بانکی ، اسناد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا کشورهای دیگر اروپایی می تواند تاثیرگذار باشد

مدارک لازم

 1. پاسپورت معتبر
 2. پاسپورت قدیمی در صورت داشتن ویزای سوئد و دیگر کشورهای اروپایی
 3. شناسنامه
 4. عقدنامه - طلاقنامه - گواهی فوت همسر
 5. هرگونه اسناد مالکیت که به نام متقاضی ویزا باشد (خانه - زمین - کارخانه - آپارتمان - مغازه - شرکت)
 6. مدارک شغلی (گواهی از محل کار - فیش حقوقی - جواز کسب) یا هرگونه مدرکی که نشان دهد متقاضی دارای شغل می باشد .
 7. گواهی مالی (دفترچه پس انداز یا پرینت از گردش 3 ماهه حساب بانکی یا هرگونه مدارکی که نشان دهد متقاضی پول کافی برای سفر خود را دارد .) حداقل مبلغ مورد نیاز برای هر متقاضی برای هر روز معادل 370 کرون سوئد می باشد . یعنی برای هر ماه اقامت در سوئد میبایست هر نفر مبلغ 2 میلیون تومان در حساب بانکی خود داشته باشد .
 8. بیمه مسافرتی به اندازه مدت تقاضای ویزا (در صورت دریافت جواب منفی هزینه بیمه را به شما بر گشت می دهیم)
 9. مبلغ 880،000 ریال به حساب بانک پاسارگاد شماره  1-20202020-8100-224 (قابل پرداخت در تمامی شعب بانک پاسارگاد) ضمناً متقاضیان بین 6 تا 12 سال میبایست مبلغ 510،000 ریال پرداخت نمایند و کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه معاف هستند  - در صورت جواب منفی هزینه سفارت مسترد نمی گردد .
 10. دو قطعه عکس 4×6 رنگی زمینه روشن بدون روتوش - تمام رخ
 11. دعوتنامه (Inbjudan (236011 - برای هر متقاضی ، دعوتنامه جداگانه و بنام شخص متقاضی الزامی است . دعوتنامه باید توسط دعوت کننده کامل تکمیل و امضا شود . در دعوتنامه تاریخ و مدت زمان روادید میبایست مشخص شده باشد.

  دعوتنامه میبایست اصل بوده و کپی یا فکس آن مورد قبول نمی باشد .

 12. گواهی اقامت Personbevis - از طرف دعوت کننده و دیگر بستگان درجه یک شما که در سوئد زندگی می کنند  - تاریخ آن زمانی که مدارک را به سفارت می دهید نباید از 3 ماه گذشته باشد. درضمن شخص دعوت کننده می بایست کپی گذرنامه یا کپی کارت شناسایی (ID kort) خود را نیز به همراه دعوتنامه و گواهی اقامت ارسال نماید.

نکته مهم : متقاضیانی که قبلاً ویزای شنگن سوئد را دریافت کرده اند، موارد 4-5-6 را لازم نیست بیاورند

تکمیل فرم ویزا

فرم های ویزا در دفتر خدماتی مجید موجود می باشد و ما می توانیم برای تایپ فرم ها و مرتب کردن مدارک و تهیه بیمه مسافرتی و حتی فیش واریزی برای سفارت با شما همکاری نمائیم.

تحویل مدارک به سفارت

تحویل مدارک در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه بین ساعت 8 تا 13 می باشد و حضور شخص متقاضی لازم است. در صورت کامل بودن مدارک ، سفارت در همان روز با شما مصاحبه نموده و مدارکتان را تحویل می گیرد و سپس به شما رسید می دهد که تاریخ مراجعه برای دریافت پاسپورت در برگ رسید قید شده است.

دریافت جواب ویزا

برای دریافت جواب ویزا رسیدی را که سفارت روز تحویل مدارک به شما داده همراه بیاورید. حضور متقاضی لازم نیست و هر فردی که رسید را بیآورد می تواند پاسپورت را تحویل بگیرد. در صورتی که با درخواست شما موافقت شده باشد ویزای سوئد در پاسپورت شما وارد شده و در صورت مخالفت پاسپورت شما بدون ویزا تحویل می گردد.